Fogászati állapotfelmérés

Fogászati állapotfelmérés

A fogászati állapotfelmérés során, a kezelőorvos egy szűrővizsgálatot végez, és ezt követően állítja fel a diagnózist, illetve a szükséges kezelési tervet is elkészíti, melyet megbeszél a pácienssel.

Az állapotfelmérés megkezdése előtt, figyelmesen meghallgatjuk pácienseik panaszait, tapasztalatait.
Ezt követően kerül sor a fogászati állapotfelmérésre, a szájüreg vizsgálatra.

Amennyiben szükséges, úgy digitális panoráma röntgent is készítünk, az esetleges megbúvó gyulladások , gócok felderítése érdekében. A panoráma röntgen segít bennünket a pontos diagnózis felállításához.

Kezelési terv

A fogászati állapotfelmérést követően a kezelési tervet leegyztetjük páciensünkel. Ilyenkor szóesik a dentálhigiéniai kezelésről, és a legfontosabb probléma orvoslására összpontosítunk.

  • Célunk a főpanaszok megszüntetése, illetve orvoslása. Ezért elősször ezekre helyezzük a hangsúlyt, és igyekszünk a leghatékonyabb és gyorsabb kezelést javasolni.
  • A szájüregvizsgálat során, figyelmet fordítunk a nyelv, a garat, az állcsontok, nyálkahártyák, szájpadlás és természetesen a fogak állapotára.
  • Az egészséges szájüreg fenntartása, és megtartása fontos a fogászati kezelés során.
  • Kezelési tervünk elkészültével páciensünkkel átbeszélve, konkrét árajánlatot adunk az elvégzendő fogászati beavatkozásokról.
Módosulhat a kezelési terv?

Természetesen a kezelési terv nincs kőbe vésve. Mivel emberi szövettel, szervezettel foglalkozunk, így a kezelés során  változhatnak a dolgok. Előjöhetnek rejtett problémák, melyeket a kezelés során folyamatosan megbeszélünk páciensünkkel. Ugye mindenkinél más és más lehet a szervezetének válaszreakciója a kezelés során, amit figyelembe kell vennünk.

Image
Image